|HSR| Grzechotnik
(Husarz)
Husarz


Data rejestracji: 02-13-2016
Data urodzenia: ukryto (20 lat)
Czas lokalny: 02-21-2018, godzina 07:30 PM
Status: Offline

Informacje o Grzechotnik
Dołączył: 02-13-2016
Ostatnia wizyta: 1 godzinę temu
Razem postów: 76 (0.1 postów dziennie | 0.53 procent wszystkich postów)
(Znajdź wszystkie posty)
Razem wątków: 6 (0.01 wątków dziennie | 0.44 procent wszystkich wątków)
(Znajdź wszystkie wątki)
Spędzony czas online: 2 Dni, 22 Godzin, 1 Minuta, 33 Sekund
Poleconych użytkowników: 1
Reputacja: 3 [Szczegóły]

Dane kontaktowe
Prywatna wiadomość: Wyślij prywatną wiadomość.
  
Dodatkowe informacje o Grzechotnik
Bio: Grzechotnik teksaski (Crotalus atrox) – północnoamerykański przedstawiciel podrodziny grzechotnikowatych z rodziny żmijowatych. Duży (do 2,2 m długości), masywny, jest najniebezpieczniejszym grzechotnikiem Ameryki Północnej. Zamieszkuje południe USA i północną część Meksyku. Poluje przede wszystkim na małe ssaki i ptaki, ale ze względu na toksyczność jadu jego ugryzienie może być śmiertelne nawet dla człowieka – co roku notuje się w USA kilka śmiertelnych przypadków, aczkolwiek istnieje skuteczne antidotum w pełni zabezpieczające przed skutkami pokąsania.

Grzechotka na końcu ogona to narząd ostrzegawczy. Węże przed pierwszą wylinką jej nie mają, u dorosłych składa się z ok. 10 pustych komór, które szeleszczą trąc o siebie. Wąż ten ma najgłośniejszą grzechotkę ze wszystkich grzechotników. Czasami cała grzechotka może się oderwać i zaczyna rosnąć od nowa. Dużą grzechotkę słychać z kilkudziesięciu metrów. Przy grzechotce występują czarno białe paski.

Nazywają go najgroźniejszym wężem północnoamerykańskim. Zajmuje pierwsze miejsce w statystyce, jeśli chodzi zarówno o osoby pokąsane, jak i wypadki śmiertelne. Zaraz po grzechotniku diamentowym jest największym jadowitym wężem Ameryki Północnej.

Ponieważ ma on poza nadprzyrodzonymi mocami tylko nielicznych wrogów, jest liczny na całym swoim rozległym obszarze występowania.
Sex: Other

Sygnatura
[Obrazek: CeP6PzK.jpg]