Raport o stanie klanu #7 - podsumowanie 2016 r.
#1
Koniec roku to świetny czas na podsumowania. Podsumowujmy więc!

20 grudnia HSR zagrał ostatni, 63.  mecz w 2016 roku i w ten sposób rozpoczął około dwutygodniowy czas pauzy około-świątecznej. Jak pewnie wszyscy wiecie - w HSR najważniejsze jest granie meczów i o tym będzie najwięcej w tym raporcie o stanie klanu. 

Zacznijmy od liczb:

Rok zaczęliśmy meczem z TAW, który odbył się 23. kwietnia a zakończyliśmy spotkaniem z FSQ z 20. grudnia. Przez ten czas rozegraliśmy 63 spotkania. Gdyby ktoś jednoosobowo chciał zrównoważyć udział HSR to musiałby rozegrać... uwaga.... uwaga.... 703 spotkania. Oznacza to, że przeciętnie w meczu brało udział 11,15 członków HSR. Magiczna tabelka pokazuje, że od początku istnienia przez składy meczowe przewinęło się aż 67. dzielnych Husarzy, z czego 49. nadal jest u nas.

Rekordową liczbę meczy rozegrał MeVosh, któremu występ w z FSQ zagwarantował palmę pierwszeństwa z wynikiem 50 spotkań. Na drugim miejscu, z 49 spotkaniami znaleźli się Eerie oraz Popo. Trzecie miejsce zostało zajęte przez KLOCa, naszego pierwyj sort combat medica. Statystyczny członek HSR rozegrał 10,18 meczu w sezonie. 

Przez ten cały rok zrobiliśmy 6911 starannie zaewidencjonowanych killi oraz 8329 równie skrupulatnie policzonych dedów. No i teraz parę ciekawostek:

Jeżeli zginąłeś w meczu przeciwko HSR to najprawdopodobniej zabił Cię MeVosh  - 11,9% ogólnej liczby killi, jeżeli nie on to był to LoneRanger (8,0%) albo Popo(7,7%). Natomiast jeżeli zastrzeliłeś kogoś z HSR to najprawdopodobniej śmierć obciążyła konto MeVosha (7,2% dedów), KLOCa, (również 7,2%) albo moje (6,8%). 

Wszystkie te numerki zmieniają się jednak nieco w grudniu, ponieważ tutaj po plecach MeVosha (10% killów) stąpa już Fauxcros (9,2%) ścigany przez LoneRangera (6,3%)

W grudniu zaczęliśmy podejmować coraz śmielsze próby sprawdzania na co na prawdę stać HSR i zaczeliśmy grać mecze 24v24 własnymi siłami. Pierwszym z nich było spotkanie przeciwko połączonym siłom 20r oraz FHB, drugim dwumecz na Logarze z SquadBeans a trzecim RejpFarm przeciwko FSQ na Chorze. Finów od totalnej porażki uratował tylko crash serwera w czasie drugiej rundy. Inaczej z łatwością nadrobilibyśmy te 402 tickety straty z pierwszej. Wink

Rekord frekwencji padł za to w czasie CCFN#52, gdzie wystawiliśmy 27 osób. Ogólnie grudzień był wyjątkowy, ponieważ w ośmiu rozegranych w tym miesiącu meczach wystawiliśmy aż 158 osób (gdyby tak każdy udział liczyć oddzielnie). Oznacza to. że przeciętnie walczyło nas 19,75 w każdym ze spotkań. Jeżeli uważacie, że to dużo to zobaczcie co będziemy robić po Nowym Roku.

Rok.... rok też skończył CCFN i z tej okazji został przygotowany okolicznościowy filmik, w którym wprawne oko znajdzie kilka akcji HSR. Zachęcam do obejrzenia.

Nadchodzący, 2017 r. zaczynamy od skromnego udziału osiemnastką w Tactical Tuesday przeciwko RIPom (3.01), potem będziemy na CCFN#53, który już 8 stycznia a parę dni później spotkamy się z FSQ w meczu rewanżowym. Do tego czasu odpoczywamy, uzupełniamy papiery, uczymy się nowych sztuczek i stale dążymy do ideału. Przy sprzyjających wiatrach pod koniec stycznia postaramy się zrobić uczciwe 30v30 własnymi siłami. Będzie się działo.

Przejdźmy do spraw organizacyjnych.

Na dzień dzisiejszy mamy 63 aktywne osoby w klanie. Dynamika przyrostu pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Jesteśmy największą polską organizacją zrzeszającą osoby grające w SQ. Do HSR trafiają ludzie, którzy chcą grać i którym chodzi o coś więcej niż tłuczenie randomów na publikach. 

Nie możemy sobie pozwolić na marnowanie czasu. Stąd też jako całość musimy się nieustannie zmieniać. Zaplanowaliśmy więc na przerwę zimową pewne reformy. Będą one dotyczyły dwóch aspektów. Jeden z nich będzie miał wymiar wybitnie organizacyjny - zmodyfikowane zostaną zasady zapisywania się na mecze i trafiania na #czarnolisto.

Drugi aspekt to reforma systemu szkolenia. Będziemy mieli pewne minima przed dopuszczeniem do meczów, będziemy rysować na mapie, rozwiązywać testy i ogólnie świetnie się bawić.

Szczegóły dotyczące tych wszystkich zmian będą podane do wiadomości na zamkniętych częściach forum. 


Przejdźmy do rzeczy najprzyjemniejszych.


Za szczególne osiągnięcia awansowaliśmy ostatnio do stopnia Starszego Husarza Grzecha, a na “pełnych” Husarzy przyjęliśmy Whispera, Krolla oraz Fauxcrosa

Z radością informuję, że po długiej i burzliwej dyskusji decyzją kolegium oficerskiego do grona “pełnych” członków HSR przyjmujemy:
 • Shustego
 • Uisawa - Wasia się znaczy
 • Tawecieka
 • Dunika
 • Kaoza
A teraz odznaczenia:

Medal “emeryt w służbie HSR” za 50 meczy wędruje do MeVosha. Czy wiecie, że od kiedy MeVosh trafił do nas to opuścił tylko jeden mecz? Na skrzynce mam już całkiem spory plik hate-maili od jego dziewczyny, którą z tego miejsca serdecznie pozdrawiamy.
[Obrazek: yOXUNy3.png]

Okolicznościową odznakę  “Szlakiem łez: 23.04.2016 TAW - 20.12.2016 FSQ” za pomyślne przejście całego szlaku bojowego (rozumianego jako udział zarówno w pierwszym jak i ostatnim meczu sezonu)  otrzymują:
[Obrazek: DLIsUZY.png]
-Eerie
-KLOCu
-Zawax
-LoneRanger
-Popo


Złota odznaka CCFN trafia do mnie. Gratuluję, gratuluję, świetnie 25 występów. Oby tak dalej.
[Obrazek: jiNqwmq.png]

Srebrną odznakę CCFN otrzymuje za to Grzechu i, AdRain.
[Obrazek: xPuyIPZ.png]

Odznakę srebrnej szekli za wkład w utrzymanie odpowiednich warunków mieszkaniowych szefostwa HSR otrzymuje DragonFly
[Obrazek: cIixtVU.png]

Natomiast odznaki brązowej szekli wędrują do:
[Obrazek: ri83G8S.png]
 • Fauxcrosa
 • ZłotegoCielca
 • Badzika
 • (osoby nieznanej - upomnieć się)
 • Krolla
 • Uisawa
 • Oke_oke
 • (jeszcze jedna nieznana persona)
 • Trippla
 • Shustego
Awansowanym oraz odznaczonym szczerze gratuluję i zachęcam do udziału w meczach w nadchodzącym, wspaniałym 2017 roku, w którym wszystko będzie lepsze, większe i mocniejsze. W tym też my. 

Żeby zakończyć nieco luźniejszym akcentem zapraszam do obejrzenia najnowszego dzieła jednego z naszych klanowiczów.


Odpowiedz
#2
Cześć i chałwa prezesowi.
Odpowiedz
#3
Hooah! Dziękuję i dołożę wszelkich starań by pojawiać się w przyszłym roku na jak największej liczbie eventów w ramach HSR (gry jak i szkolenia/treningi)
Odpowiedz
#4
Super ten rok był, mam nadzieję, że uda nam się w przyszłym być jeszcze lepszymi!
[Obrazek: iHrOcoV.png]
Odpowiedz
#5
congratz!
Odpowiedz
#6
Gratz :>
Odpowiedz
#7
Gratulacje super podsumowanie ! (dzień bez wazeliny dniem straconym) Popo jesteś świetny.
Odpowiedz
#8
Znalazł się właściciel zaginionej wpłaty (jeden z dwóch) i w związku z tym odznaka brązowej szekli wędruje do SGTAce.

[Obrazek: ri83G8S.png]
Odpowiedz
#9
Ku chwale HSR!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości