Biuletyn o stanie klanu #23 “3weeks”
#1
Biuletyn o stanie klanu #23 “3weeks”


Od ostatniego Biuletynu upłynęły już #3weeks, a my tutaj rach, ciach, bach i trach! Oto najświeższy, nowo  wymęczony Biuletyn o wdzięcznym numerku 23. A co w środku?
W tym numerze trening pojazdów czy nigdzie wcześniej niepublikowane skriny z najnowszego Raportu dot. Niszczenia Pojazdów w grze Squad Alpha v12. Wiecie, czy da się łanszotować czołgi z glki? Tylko dla Was specjalnie w tym numerze odtajnione skrinszoty z tego raportu!
Tematem numeru będzie natomiast Nowy System Rang, który w założeniu promować ma granie meczy i udział (czynny) w treningach. Wcześniej jednak parę słów o rozegranych przez nas meczach w ostatnim tygodniu oraz nowe powołania na stanowiska Oficerów Squada.
Po tym przydługim trochę wstępniaku zapraszam Was do lektury!


Trening pojazdów

27.11.2018 odbył się pierwszy trening pojazdów (zawsze myślałem, że kierowców…?) prowadzony przez Oficera Squada Berniego.
Kilkanaście ciekawych paneli, mnóstwo inspirujących rozmów oraz “live fire exercises” za nami. To były intensywne dwie godziny poprzedzone wspaniałym omówieniem przez prowadzącego zasad i metod obezwładniania pojazdów. Keep up the good work!


Zapowiedź Berniego:

Cytat:Trening teoretyczno/praktyczny z walki typowo pojazdy vs pojazdy oraz pojazdy vs piechota omawiający słabe punkty pancerza pojazdów oraz ich odporności na typy pocisków i kilka innych rzeczy. Po odbyciu tego treningu i przyswojeniu wiedzy otrzymacie pierwszeństwo w pancernym składzie na meczach i po kilku meczach w pojazdach otrzymacie specjalizacje chyba że ewidentnie nie będzie wam szło.

[Obrazek: unknown.png]

Okiem Szymemłe:

Cytat:Cudowni ludzie! Świetna atmosfera! - Tak mógłbym opisać tamtejsze wydarzenie. Z uwagą wsłuchiwałem się w słowa naszego rudowłosego oficera, popijając niewielkimi łykami sojowe latte.  Nie wiem czy wspominałem, ale studiuję prawo. No, to będzie na tyle, co? To się wytnie najwyżej. Fakturę wyślę za tydzień.Ściśle Tajny Raport dot. Niszczenia Pojazdów w grze Squad Alpha v12


Specjalnie dla Was nasi reporterzy dotarli do Informatora, któremu udało się wydobyć fragmenty ściśle tajnego Raportu dot. Niszczenia Pojazdów przygotowanego przez (teoretycznie) nieistniejącą Sekcję Taktyczną najlepszego Polskiego Klanu Squada. Poniżej pokazujemy Wam skriny z tego raportu:

[Obrazek: biuletyn_23-1.png]

[Obrazek: biuletyn_23-3.png]

A tak dla osłody, 3 dni po publikacji…

[Obrazek: biuletyn_23-4.png]Rozegrane Mecze

Od ostatniego Biuletynu zagraliśmy CCFN, tym razem o okrągłym numerze 150. Jak zwykle nasz Squad wykazał się żądzą krwi i wspaniałym ejmem. W pierwszej rundzie k/d naszego oddziału wyniosło 11.0, w drugiej natomiast 2.76. Na ich usprawiedliwienie dodam, że  w drugiej grali po słabszej stronie, gdyż była to milicja vs USA na mapie Kokan Valley AAS v1.
Oprócz tego rozegrany został jeden treningowy sparing z naszymi tureckimi kolegami z klanu oWL na Sumari Bala Skirmish v1. To, co możemy o nich powiedzieć to to, że dobrze strzelają, kiedyś strzelali słabiej. To był dla nas bardzo pouczający i ciekawy trening, wyciągnęliśmy z niego bardzo dużo nauki na przyszłość. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz uda nam się z nimi zagrać na najwyższym, światowym poziomie!


Powołania

Nieoczekiwany ruch administracji, tak zwany "zrzut taktyczny", zaskoczył zarówno oficerów, jak i samych zrzucających (obowiązki?). W tym wypadku należało znaleźć więcej frajerów, którzy nie tylko grają w Squada, ale umieją też coś zorganizować. Chętnych... brakowało, lecz jak to bywa - jakoś się znaleźli. W ten sposób nowo utworzoną sekcję Oficerów Squad zasiliła rezerwa ludzka z publika. Dobrze wam znani koledzy z teamspeaka - Ozło i AnoraX - zostali namaszczeni piętnem szatana. Właśnie tak, dzielnie i bohatersko, rozwiązany został problem, który sami stworzyliśmy. Życzymy im samych sukcesów i cierpliwości!


Rangi

Na koniec, wyczekiwany przez wszystkich, zbliżający się wielkimi krokami, zapowiadany szumnie w zeszłym Biuletynie, nowy, Wspaniały System Rang.

Słowo od Pana Prezydenta Andrzeja D., autora najnowszej tabelki*:
Cytat:Dużo ostatnio zamieszania z tymi rangami. Najpierw przez kilka miesięcy nie są przyznawane, potem niespodziewanie zmienia się ich system na “stopień = staż w klanie”, by w końcu po kilku dniach i tak zostały zawieszone.
Niewątpliwie można się było w tym pogubić. Z tym większą radością, a waszą konsternacją, chciałbym Wam trochę opowiedzieć o nowej propozycji, która (mam nadzieję) pozostanie z nami na dłużej (czyli minimum tyle, by Administracji udało się wszystkim zmienić rangi na te zgodne z najnowszym Rozporządzeniem. Czyli #3weeks).

Cytat:Jawność - by przeliczniki za mecze nie były znane
Brak uznaniowości - by wywalić w kosmos CCFNy przed 2018 i wszystkie treningi
Prostota -
[Obrazek: biuletyn_23-5.png]
Nagradzanie grania meczy - wirtualne piksele w wirtualnej drużynie esportowej

To są założenia, jakie mi towarzyszyły przy projektowaniu nowego systemu. W tej chwili ranga Husarza w całości zależy od zaangażowania w życie klanu, a przede wszystkim od ilości rozegranych meczy.
Wszelkie mecze z historii Klanu zostają zsumowane zależnie od roku, w którym zostały rozegrane, natomiast CCFN’y rozegrane w roku 2018 zostały rozróżnione od reszty meczy. Dodatkowo dopisywane są odbyte treningi po v11 oraz sparingi, które mają pojawić się w niedalekiej przyszłości. Co więcej, starsze mecze (czyli te spoza aktualnej mety) tracą nieznacznie na wartości punktowej by oddać to, że delikwent w ostatnim czasie mniej grał niż na początku. Ot taki pstryczek w nos dla tych, co mają ogromny staż w klanie ale ostatnio coś u nich z aktywnością nieteges. Degradacji niby ma nie być, ale co oni, te oficjery wmymyślom, to ja ni wim panie, ni wim... No ale mniejsza z większą. Następnie z tych wszystkich cyferek wyliczana jest ilość punktów, z której to jest przyznawana ranga. Chciałbyś mieć wyższą rangę? Nic prostszego! Rusz dupę, graj mecze i uczęszczają na treningi.
W ramach jawności, każdy będzie miał dostęp do tabelki gdzie będzie mógł zobaczyć ile meczów zagrał i jaka ranga mu przysługuje. Co prawda bez prawa edycji, byście nie mogli doklejać “śmiesznych” obrazków w środku tabeli, jak to miał w zwyczaju pewien osobnik, którego nick zaczyna się na “Szyme”, a kończy na “meone” podczas beta testów, ale w rekompensacie macie wgląd w ilość rozegranych meczy każdego Husarza.
Tak. Wszyscy zobaczą to, że rozegrałeś w 2018 roku trzy mecze i jednego CCFN’a.


Nowy System Rang wchodzi, zgodnie z Zarządzeniem Administracji nr 187,5 z dnia 27.11.2018r., w życie z mocą natychmiastową od publikacji w Biuletynie o stanie klanu #23. Vacatio legis 1 minuta. 

[Obrazek: d06d0755cd96acf503eff949604b7e01_400x400.png]

To tyle jeśli chodzi o kwestie rang na potrzeby biuletynowe. Wszelkie zażalenia przyjmujemy w parzyste środy 29 lutego między 12:00 a 12:15 w pokoju 209 na III piętrze.


To tyle jeśli chodzi o ten Biuletyn. Następnego Biuletynu proszę spodziewać się nie wcześniej niż za #3weeks.

Jabi Out.
[Obrazek: iHrOcoV.png]
Odpowiedz
#2
Bo co, bo jestem rudy ?
Odpowiedz
#3
Gratuluję odznaczonym!
Odpowiedz
#4
Dobrze! Dobry biuletyn. Dobre rangi. Dajcie mi tego wachslsierzantmistrzastarszego czy jak to tam było.
Odpowiedz
#5
Dziękuję za awans i gratuluję awansowanym. 
Ku chwale HSR!
[Obrazek: JiC4bUY.png][Obrazek: eE1mS3e.png][Obrazek: tZwgnmJ.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości