Wielkie zmiany w HSR i nie tylko
#1
Dotąd prawdziwe było stwierdzenie, że HSR = Squad. Żeby być w HSR musiałeś grać w Squad. Lubić Squad. Najlepiej zaś żyć Squadem. Squad zaś nie zawsze odwzajemniał te uczucia. Był jak dziewczyna z twarzą Emmy Stone, ale też ewidentnymi oznakami borderline. Z jednej strony miało być lepiej i fajniej, a z drugiej bugi, ból głowy i awantury. Wiele osób zawiodło się tempem rozwoju Squada, małą ilością contentu i powtarzaniem tych samych scenariuszy po raz enty. 

Okazało się, że rozwój HSR może być tylko tak szybki jak rozwój Squada. Ludzie przychodzili, grali aktywnie przez X czasu, a potem dopadła ich rutyna i znikali. Zamiast więc obrażać się na rzeczywistość postanowiliśmy się do niej dostosować! Szczególnie, że na horyzoncie pojawiło się parę innych interesujących tytułów. Pierwszy z nich to mający pojawić się na początku 2018 roku, spokrewniony ze Squadem Post Scriptum. Drugi zaś to będący jeszcze przez parę tygodni w fazie kickstartera i zapowiedziany na pierwszy kwartał 2018 roku Hell Let Loose. 

Czy oznacza to, że porzucamy Squada? 
W żadnym wypadku. Po prostu poszerzamy nasz krąg zainteresowań. W stwierdzeniu: grupa nastawionych na taktyczną rozgrywkę i współpracę osób grających w Squad pozostaje wszystko prawdziwe, oprócz konkretnego tytułu. Powiedziałbym, że w najbliższych tygodniach można spodziewać się nawet więcej Squada w naszym wykonaniu. 

Co się zmienia?
Zasady przyjęcia. Trochę nastawienie. Skoro nie skupiamy się tylko i wyłącznie na Squadzie, nie ma powodu żeby mieć progi wejścia określane przez ten właśnie tytuł. Jeżeli jesteś nastawionym na współpracę graczem to w HSR znajdzie się dla Ciebie miejsce.

Co zostaje takie samo?
Nadal będziemy grać mecze. Uważamy że to jest najlepsza część każdej gry. Nie ma nic ponad walkę ze zorganizowanym przeciwnikiem. Stąd też wewnątrz HSR powstała wydzielona kadra, której głównym zadaniem jest wygrywanie meczy. Jest to złożony wyłącznie z ochotników, zarządzany żelazną pięścią byt, nastawiony tylko na wyniki sportowe. Za jakiś czas powstanie pewnie analogiczny konstrukt nastawiony na Hell Let Loose albo Post Scriptum, gdyż w otrzymujemy już pierwsze propozycje spotkań.

Czyli jak to tak w zasadzie będzie?
HSR staje się szerokim ruchem, zrzeszającym ludzi lubiących grać w gry. Wewnątrz niego zostaje zaś utworzona wyspecjalizowana, elitarna kadra, która zajmować się będzie wygrywaniem meczy.

Co planujemy na najbliższe tygodnie?
Pierwszą rzeczą jest ponowne uruchomienie HSRowego serwera. 80 slotów będzie do dyspozycji graczy 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Żeby zacząć pozytywnym akcentem ruszamy ze środowym, miejmy nadzieję cyklicznym eventem “Fajt najt z HSRem”! Start 20:30 na naszym serwerze. HSRy będą się strackować i będzie można do nich strzelać.

Drugą rzeczą jest mające miejsce już w najbliższy weekend (20-22 października) spotkanie w Gdańsku. Po sukcesach spotkań w Poznaniu i Warszawie zamierzamy postępować według niezmiennego schematu. Od piątkowego wieczoru aż do niedzieli będziemy pić piwo, gadać o grach, odwiedzać muzea, pić jeszcze więcej piwa i miejmy nadzieję dobrze się bawić. Szczegóły co do miejsca spotkania będą podane w najbliższym czasie. 

Cóż drogi czytelniku oznacza to dla Ciebie?
Jeżeli bliska Twemu sercu jest koncepcja grania w gry z podobnie nastawioną ekipą.
Jeżeli kiedyś grałeś w Squad, ale z różnych przyczyn nie spełnił on Twoich oczekiwań. 
Jeżeli tym co powstrzymywało Cię przed dołączeniem do HSR była niechęć do podejmowania większych zobowiązań. 
Jeżeli po prostu szukasz grupy, z którą można usiąść wieczorem przy piwie i zagrać kilka rundek to:

Pogadaj z nami na TSie: ts3.hsrsquad.com
Wpadnij na Discorda: https://discord.gg/Es2G7Kd

Albo po prostu łap nas w grze. Zapraszamy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości