Biuletyn o stanie klanu #12 "W HSR pozornie bez zmian"
#1
Kolejny miesiąc za nami! Miesiąc pylenia sosny, matur,  alergii, intensywnych treningów oraz “szczelania” z karabinków do przeciwnika. Do końca maja rozegraliśmy 108 meczy, z czego 107 meczy zostało już rozliczonych (teraz to już wszystkie, ale miało to miejsce po zamknięciu biuletynu -przyp. Popo).  Oponenci zatruli się ołowiem 2351 razy, zaś my potknęliśmy o rozwiązane sznurówki 1820 razy.  Najwięcej wybitych barków nastawił Kroll, dokładnie 21,86% wszystkich majowych “podniesień”. Na drugim miejscu  jest Klocu - 15,59%  zaś na trzecim nasz najmłodszy adept sztuki lekarskiej - Taweciek -z wynikiem 11,58%.

Oprócz tego - monthly recap był,  rewolucyjne zmiany jakich doświadczymy prędzej czy później, a raczej później to przede wszystkim: piźnięcie z saperki, kolby, i noża. Nowe animacje, kilka nowych modeli, oraz zapowiedź nowej mapy, wyglądającej bardzo “swojsko”. 

Natomiast w HSR, na zilustrowanej poniżej, dzięki niebywałemu talentowi Lisieca "Drodze HSR do chwały i zwycięstwa" 

[Obrazek: TahXxsb.jpg]

Wydarzyło się:
 
23.05.2017 Mecz z RIPami.
Rozegraliśmy rematch przerwanego wcześniej, z powodu crashu serwera, meczu z RIPami. Cały klan miał jeszcze nierozbite zakwasy po ciężkim, przedmeczowym treningu, o którym później. Dogłębna analiza taktyczna, jak i heroiczna walka naszych bojców, oraz sprzymierzonych Rangersów, dała nam wymierne zwycięstwo. Mapa “Chora AAS 2” oznacza zazwyczaj oznacza ciężkie  walki o Hemp Gru Farm. Tak było i  tym razem. Grając jako demokracja amerykańska, zaatakowaliśmy siedlisko warszawskiej bohemy  z dwóch kierunków, jednocześnie od północy i od południa. Po ciężkich walkach i walce niemal na bagnety, udało nam się wypchnąć przeciwnika na bezpieczną odległość od flagi. Dzięki temu manewrowi mogliśmy szybko zająć się pielęgnacją podniszczonych roślinek (według wstępnych ustaleń naszych nadwornych biologów-  Amnezja Haze, w tym roku nie obrodzi). Po zakończeniu prac porządkowych, przeszliśmy do zabezpieczenia zdobytego przybytku jak i plewienia pozostałych chwastów. Wrogowie byli masakrowani przez całą rundę, gdyż trafili na spust potężnego Axona. Tym samym poznaliśmy nowego rekordzistę w mordowaniu, anihilatora zagubionych RIPowych owieczek. Axon, możesz śmiało zmienić swój nick na Axon51.
[Obrazek: dgrnx8Y.jpg]

 
Drugą rundę, grając jako demokracja rosyjska, przegraliśmy. Mimo wszelkich starań ze strony naszej jak i Rangersów. Nie pomogły armatki wodne ani przerzucenie zdechłej krowy trebuszem za mury obrońców. Po przejściu do obrony staraliśmy się  po prostu nie wykrwawić za szybko. Zdało to egzamin, wygraliśmy na punkty.

Pierwsza runda wygrana 319 punktami, druga przegrana 196.

Całość nagrania można obejrzeć tutaj: 


Czemu nie działa? Nie wie nikt.

25.05.2017 Mecz 18 vs 18 przeciwko whiteFox.

Dwa dni po zwycięstwie nad RIPami, przyszło nam się zmierzyć z samym Białym Wilkiem na Fools Roadzie. Mimo zaciętych walk, przegraliśmy obie rundy. Biały wilk który nadszedł od bramy powroźniczej, okazał się zbyt przebiegły. Nasi dowódcy, czyli: Popo, Ludojad i Gutek dwoili się i troili celem wyparcia wrogów z terenów kontrolowanych, ale nawet tajny atak ninja nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na naszą stronę. 

Ninja zdobycie flagi (akcja - tak ostatnie 90 sekund)
W sumie przegraliśmy obie rundy łącznie 201 punktami.

30.05.2017 Mecz 24 vs 24 z FA.

We wtorek zagraliśmy bardzo zacięty mecz, znowu na mapie Fools Road w trybie skirmish. Przeciwnik może pochwalić się pyrrusowym zwycięstwem -  wygrana, śmieszną różnicą 8 ticketów. Mimo wylewania siódmych potów, oraz wykolejeniu wrogiego eszelonu na Train Station nie udało się doprowadzić nam zwycięstwa. Drobne problemy logistyczne na początku rundy jak i disconnect jednego z SL’ów okazały się gwoździem w HSRowej trumnie (za mało mikro menedżmentu?). Czekamy z niecierpliwością na rewanż.

Małpi Gaj – treningi, latryny, marszruty.
Po odświeżeniu kadry oficerskiej (restrukturyzacja i podział na MEN, MSW i GRU), działający prężnie działacze, zorganizowali pierwszy z zupełnie nowej serii treningów celowych. Odbył się on 22.05.2017, dzień przed meczem z  RIPami. trening podejmował tematykę głównie odnoszącą się do ataku i obrony  kluczowych punktów na mapie. Wszystko to pod czujnym, sokolim okiem Jabiego, który wyłapywał wszelkie błędy taktyczne gawiedzi i wytykał je na bieżąco. System treningu oraz sama sekcja taktyczna HSR’u jest teraz w mocnej przebudowie. Nasi klanowicze wypełniają testy czy są godni i zdatni  noszenia tagu HSR przed nickiem. Wykazać w nich muszą się nie lada wiedzą z czytania map, taktyki czarnej, zielonej a także budowy karmników dla ptaków oraz prawidłowej melioracji przydrożnych rowów. Treningów będzie więcej, będą bardziej wymagające, a to tylko początek... 

CCFNy
 
Dodatkowo, w każdą majową niedzielę odbywały się tradycyjne już CCFNy, na których równie tradycyjnie wystawiliśmy kompanię reprezentacyjną. Na uwagę w szczególności zasługuje CCFN #70 gdzie grając nowy tryb (conquest), udało się pobić rekord zaoszczędzonych ticketów w jednej rundzie. Pod dowództwem Dunika, nasz klan wygrał przewagą 809 ticketów

[Obrazek: Rv1OIiY.jpg]

 
Awanse oraz Odznaczeni

Bożej łaski w formie awansów dostąpili w tym miesiącu:

Na “pełnego Husarza”
[Obrazek: k4WBdni.png]

Honclik
Frost 
Ritsu 
Art_of_wall
13th_Duke
Lalik
Nemerl

Na “husarza Starszego”
[Obrazek: NpRltQo.png]

Oke_oke - za  przelewanie krwi wrogów w szeregach HSR
Ludojad - za pożeranie w całości maruderów.
Emik - za godne reprezentowanie barw HSR
Wiq - za to że przerwał grilla, aby przybyć na mecz Smile

Na Kaprala
[Obrazek: ScYpAlD.png]
Kroll34 - Nadwornego konsyliarza, za sprawne używanie morfiny

Na Starszego Kaprala
[Obrazek: I4h7TAs.png]
AdRain - Za asertywność, wyrazy wsparcia oraz ciepłe słowo  dla nowo przybyłych rekrutów.
 
Dodatkowo prawo do używania tytułu honorowego “Rzeźnik z Hemp Farm” za wyjątkowe zasługi w czasie meczu z RIPami otrzymuje Axon47.

Odznaczenia: 
Emeryt w służbie HSR za 50 rozegranych spotkań:
[Obrazek: tZwgnmJ.png][Obrazek: tZwgnmJ.png]
Lisiec
AdRain

Srebrna CCFN:
[Obrazek: eE1mS3e.png][Obrazek: eE1mS3e.png]
Ritsu
Emik

Brązowa CCFN
[Obrazek: ye8eY5B.png]
Kuna Mroku

Srebrna Szekla
[Obrazek: 1jQmAOi.png]
Ritsu
13th_Duke

Brązowa Szekla
[Obrazek: ofaMs2P.png]
Cisiur
 
 
I tym spokojnym akcentem, nasz parowóz dojechał do końca biuletynu, na peron won. Czuliście ten powiew świeżości? Tę bryzę morską? Świeże druki propagandowe przygotował dla was AdRain. 
 


Komentarz Popa:
HSR przechodzi obecnie fazę przebudowywania struktur oraz testowania ludzi w nowych rolach. Jesteśmy organizacją zbyt dużą aby móc polegać na dostępności jednostek. Stąd też w majowych meczach rozpoczęliśmy proces szerokiej rotacji na stanowiskach kluczowych dla przebiegu meczu. Swoje siły w niełatwej roli “commandera”, czyli osoby koordynującej działanie pozostałych oddziałów sprawdził Axon oraz Fauxcros. Biuletyn o stanie klanu przygotował AdRain, nad taktykami na ostatnie mecze siedział m.in. Atanael. Coraz więcej rzeczy jest przygotowywanych niżej w dotychczasowej hierarchii. Jest to świetna okazja dla młodszych stażem członków HSR do wykazania się swoimi umiejętnościami oraz nabrania doświadczenia na nowych polach. Idealnym stanem - do którego powinniśmy dążyć jest uniezależnienie istnienia HSR od szeroko pojętego czynnika ludzkiego. Osoba która miała grać na kluczowym stanowisku w meczu wpadła pod śmieciarkę i wrzucili go od razu na pakę? Szkoda chłopa, ale show must go on. Mamy na tyle dużo osób znających się na robocie, że nie ma to znaczącego wpływu na działanie HSR… (przykład lekko ekstremalny, ale obrazujący założenia)
 
Przyjęcie takiej strategii wiąże się niestety z tym, że osoby nowsze muszą popełnić pewną ilość błędów (inna nazwa na zbieranie doświadczenia), które starsi już popełnili. Stąd też, mimo że odbywa się to często kosztem wyników w meczach towarzyskich rozgrywanych teraz jest to korzystne w dłuższym okresie oraz perspektywie zbliżającej się wielkimi krokami ligi.

Ps. MeVosh - twój wniosek o degradację został odrzucony. Wracaj do tabelek.
Odpowiedz
#2
PROWADŹ WODZU.
Odpowiedz
#3
Gratulacje awansowanym, i AdRain dobra robota Big Grin
Odpowiedz
#4
Dzięki za awans i gratulacje dla wszystkich wyróżnionych
Odpowiedz
#5
No kurcze, dziekuje bardzo i gratuluje reszcie!
[Obrazek: Y5EPotu.png]
Odpowiedz
#6
Gratulacje Smile. Ja muszę zebrać 4 litery w troki bo będę miał najdłuższego rekruta w historii klanu Tongue
Odpowiedz
#7
@bezu adraina nie przebijesz Smile gratuluję wszystkim i powodzenia na szkoleniach.
Odpowiedz
#8
Gratulacje wszystkim odznaczonym oraz nieodznaczonym a ciężko pracującym ku chwale HSR serdeczne podziękowania.
P.S. Popo nowy tryb w którym wygraliśmy 800 ticksami na CCFN to invasion.
Odpowiedz
#9
(01-06-2017, 11:18 PM)BezuPolska napisał(a): Gratulacje Smile. Ja muszę zebrać 4 litery w troki bo będę miał najdłuższego rekruta w historii klanu Tongue

Mecze. Mecze. Mecze!
Odpowiedz
#10
Wiem. Wiem. Wiem!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości