Biuletyn o stanie klanu #11 "Sekcja, setka i sukcesja."
W ostatnią niedzielę naszemu wspaniałemu klanowi stuknęła setka. Sto rozegranych meczy, od naszego debiutu w meczu przeciwko TAW pamiętnego dnia 23 kwietnia 2016 aż do siedemdziesiątego CCFNu, 7 maja 2017. Działo się wiele. Będzie działo się jeszcze więcej. Na początek jednak obiecany w zeszłym biuletynie tekst o Sekcji Taktycznej

[Obrazek: pUWFTBM.jpg]
Gdy zaczęliśmy rozgrywać samodzielne mecze w dużej skali szybko odkryliśmy, że ilość godzin poświęcona na planowanie ma przełożenie na wynik rozgrywki. O ile w przypadku dawnych spotkań, gdzie wystawialiśmy kilkunastu graczy wystarczało szybkie ustalenie, która drużyna użyje którego pojazdu i co mniej-więcej ma robić, to przy ponad 30 osobach było to już niewystarczające. Dobrze zorganizowani przeciwnicy łatwo zdobywani nad nami przewagę. Padł więc pomysł utworzenia grupy roboczej, w skład której wchodziłyby osoby - bez względu na ich stopień i staż w klanie, które w trakcie meczu będą podejmowały decyzje mające znaczenie strategiczne. Ze względu na konieczność zachowania wysokiego tempa prac musiała to być grupa bardzo elastyczna, a przez to niewielka. Zazwyczaj w jej skład wchodzili przyszli dowódcy oddziałów, osoby które w czasie meczu będą obsługiwały pojazdy oraz (po patchu 9.4) altylerzyści. Na gościnnych występach w ramach sekcji taktycznej można również zobaczyć dowódców innych klanów, które razem z nami rozgrywają mecze. 

Planowanie strategii na mecz jest procesem długim i wymagającym. Gdy wiemy już na jakiej mapie będzie on rozgrywany cała maszyna powoli rusza. Dobrym wskaźnikiem tego, że Sekcja już pracuje jest to, że nagle w rotacji map naszego serwera zaczynają się pojawiać mapy wcześniej nieobecne (przykład niedawnego Logara PAAS). W trakcie tych “casualowych” rozgrywek staramy się obserwować to, jak grają inni. Czy mają jakieś ciekawe pomysły? W jaki sposób są w stanie nas zaskoczyć? Może okazać się, że przypadkowy dowódca na publiku postawi FOBa w naprawdę dobrym miejscu, inny bardzo ładnie zablokuje lwią część mapy pojazdem. Patrzymy, zbieramy informacje, sami też testujemy różne koncepcje i… wracamy do nieocenionego gametacticsa. 

[Obrazek: Sia3P7x.jpg]

Tutaj zaczyna się praca iście laboratoryjna. Startują pomiary tego gdzie i jakim pojazdem da się dojechać w określonym czasie. Chodzi o to, aby dowiedzieć się, w których miejscach możemy być pierwsi, jakie mamy marginesy na błąd, na których flagach możemy sami paść ofiarą rusha. Przewaga matematyki nad przekonaniami. Wynika to z założenia, że to co wychodzi na publiku, przy słabo zorganizowanym przeciwniku (np. rush Stonebend na Kokanie) niekoniecznie musi udać się na meczu. Na tym etapie zazwyczaj mamy już jakieś wstępny obraz tego jak powinniśmy zagrać.

Zostaje nakreślona ogólna doktryna. W drodze dyskusji, ważymy wszystkie za i przeciw konkretnych zagrań i staramy się wybrać te, które stawia nas w najkorzystniejszej sytuacji. Wpatrujemy się w strefy capa niczym w zaczarowane. Wybieramy te, które są łatwiejsze do obrony, sprawdzamy pola ostrzału pojazdów i podejmujemy decyzję co do głównej idei jaka poprowadzi nas w mecz. Czy będzie to rush na Malak Abad czy też superfob na Village, pozostałe elementy planu są układane pod ten zasadniczy ruch. Strategia już jest. Czas na taktykę. 
[Obrazek: K86Wz6V.jpg]

Pod tym względem piłkarskie 4-4-2 jest proste. W Squadzie często zastanawiamy się, czy lepiej grać 8/8/8/6/3/3 czy może 9/8/6/5/5/3. Czy ważniejsze są dla nas dostępne kity, czy też większa ilość rally-pointów. Czy potrzebujemy mniejszych, ale bardziej mobilnych oddziałów czy też 9 chłopa obwieszonych szpejem niczym egipska karawana. A co z pojazdami? Solo czy w załodze? Wewnątrz oddziałów piechoty, czy jako oddzielne byty? Komu zabrać brakującego człowieka? Kto mając mniej jest w stanie zrobić więcej? Jak efektywnie wykorzystać zasoby, którymi dysponujemy? Które FOBy zaopatrzyć jako pierwsze? Wszystkie te pytania padają w trakcie długich godzin przygotowań do meczu.

Samą końcówką przygotowań jest przydzielenie konkretnych Husarzy do konkretnych zadań. Uwzględniamy to, kto sobie w jakiej roli poradzi z największą korzyścią dla drużyny. Sami widzicie, dlaczego zbieramy się aż 35 minut przed meczem. 

[Obrazek: hXtYqjb.jpg]

Ten bardzo skrótowy opis jest tylko nieudolną próbą ukazania tego, jak dużą pracę odwalają ludzie zaangażowani w organizację meczu. W poprzednim biuletynie mówiliśmy o tych, zazwyczaj słabo widocznych medykach oraz o zupełnie zapominanych kierowcach logistyków. Mam nadzieję, że ten kolejny odcinek z “bekstejdżu” HSR pozwoli zainteresowanym lepiej zrozumieć dlaczego robimy pewne rzeczy w taki sposób w jaki je robimy. Dotąd swój wkład w sekcję taktyczną włożyli brt, Axon, Dunik, Evers, Fauxcros, Ghutek, Kaoz, Kuba oraz TrippleNipple. (Wymieniłem rzecz jasna te osoby, które robiły to niejako "dodatkowo". Udział oficyjerów w tym przedsięwzięciu jest obowiązkowy). Osoby zainteresowane pomocą w przygotowaniu meczy powinny kontaktować się na Discordzie z Tripplem.

Na chwilę obecną mamy za pasem już 100 meczy doświadczenia. 
[Obrazek: 32snh0g.png]Mniejszych, większych. W koalicjach i samodzielnie. W tym wiekopomnym wyczynie wzięły udział 94 osoby. Aż tylu ludzi dołożyło swoją mniejszą, lub większą cegiełkę do tego czym obecnie jest HSR. Podczas tych wszystkich meczy zrobiliśmy 13792 killi a umarliśmy 14282 razy. Przeżyliśmy wspaniałe zwycięstwa i druzgocące porażki. Po ukazaniu się tablicy z wynikami często słychać było gratulacje a czasem zapadała grobowa cisza, pomieszana z ulgą, że “wreszcie się skończyło”.

Z niecierpliwością czekamy na ruszającą niebawem kolejną odsłonę ligi. Tym razem w nieco bardziej interesującym nas formacie: 24 v 24. Zastanawiamy się jakiego kalibru dramatem skończy się ta edycja. Grunt to dobrze bawić się zanim to się wydarzy. Początek rozgrywek już pod koniec czerwca. Do tego czasu będziemy grać dużo sparingów. 

Takich jak jeden z ciekawszych ostatnio meczy - zagrany razem z Rangersami przeciwko połączonym siłom ZXD, Asteryksom i Red Bearom. Dzięki uprzejmości BartBeara możemy obejrzeć skrót drugiej (niestety zakończonej crashem serwera) rundy. Polecam, aby na własne uszy usłyszeć ile informacji czasem lata na “commandzie”. Przy okazji widać bardzo precyzyjny ogień moździerzowy, prowadzony przez baterię w składzie brt, Nemerl i Art_of_wall. Oj napsuli krwi przeciwnikom, napsuli. Skrót wrzucam tutaj. Pełna wersja obu rund jest dostępna na kanale Barta. 

Przed nami druga setka. Nigdy nie warto kończyć po pierwszej, ale to nie oznacza, że drugą trzeba robić koniecznie w tym samym składzie. Stąd też, z wielką przyjemnością chciałbym poinformować, że do “grupy trzymającej władzę” zgodzili się dołączyć Evers oraz Fauxcros

Sama grupa również przechodzi głęboką reformę. Nigdy nie brakowało nam rozmachu a teraz stworzyliśmy sobie ministerstwa.

Odtąd za kontakty z innymi klanami i szeroko pojęte reprezentowanie HSR na zewnątrz jak i umawianie meczy (MSZ) będą odpowiadali LoneRanger i Fauxcros

Sprawami wewnętrznymi, czyli rekrutacją, dyscypliną, awansami i wszystkimi innymi rzeczami związanymi z krwawym terrorem w HSR będzie zajmować się Zawax i MeVosh

Jabi oraz Evers będą dbali o wyszkolenie naszej radosnej gromadki w ramach MEN. 

Antol za to będzie, niczym Jacek Kurski w TVP sławił wyczyny HSR w ramach Ministerstwa Propagandy

Kierowanie Sekcją Taktyczną trafia za to w ręce TrippleNippla, który to pejczem i szpicrutą będzie zaganiał innych do pracy. 

Oprócz powyższych chcielibyśmy w stanie pełnohusarskim przywitać
Werido
Skulltena
Oraz tajemniczą Kunę Mroku
[Obrazek: aySDRlf.png] usuńcie już te eRki! 

Atanaleowi przypniemy za to z dumą dwie beleczki kaprala. 

[Obrazek: YiISPCn.png]

Tripple będzie mógł z nosić gwiazdkę chorążego

[Obrazek: jeiWDdc.png]

Evers i Faux za to zostają oficyjerami w stopniu podporucznika. 

[Obrazek: Ifq7IUl.png]

Odznakę brązowej szekli, przyznawanej za wsparcie infrastruktury HSR kwotą dwucyfrową mogą przypiąć sobie:
RMX
Frost
Oraz Honclik
[Obrazek: ofaMs2P.png][Obrazek: ofaMs2P.png][Obrazek: ofaMs2P.png]

Na tą samą odznakę, ale już w wersji srebrnej (za trzy cyfry) zasłużyli sobie
Ghuthek
Ludojad
Art_of_wall
Axon47
Kroll34
Emik
[Obrazek: 1jQmAOi.png][Obrazek: 1jQmAOi.png][Obrazek: 1jQmAOi.png][Obrazek: 1jQmAOi.png][Obrazek: 1jQmAOi.png][Obrazek: 1jQmAOi.png]

Brązowa odznaka CCFN za pięć rozegranych meczy w ramach CCFN należy się dla:

Ritsu (chłop miał wyrobione minima jeszcze za poprzedniej kadencji w HSR, gdy takowa odznaka nie istniała no i swoim ostatnim występem aktywował licznik)
Kuba
Taweciek
Kaoz
Oke_oke
Wiq
Znk
Punisher
Kinaj
Emik
(ta długa lista jest świadectwem zaniedbań z zeszłego miesiąca)

[Obrazek: ye8eY5B.png][Obrazek: ye8eY5B.png][Obrazek: ye8eY5B.png][Obrazek: ye8eY5B.png][Obrazek: ye8eY5B.png][Obrazek: ye8eY5B.png][Obrazek: ye8eY5B.png][Obrazek: ye8eY5B.png][Obrazek: ye8eY5B.png][Obrazek: ye8eY5B.png]

Srebrną odznakę CCFN (za 10 rozgrywek) otrzymują
Faux
Kroll
Dunik
RMX
[Obrazek: eE1mS3e.png][b][Obrazek: eE1mS3e.png][b][Obrazek: eE1mS3e.png][b][Obrazek: eE1mS3e.png][/b][/b][/b]

Tak oto w dużym skrócie dobiegamy do końca jedenastego biuletynu o stanie klanu. Sekcja omówiona, setka zrobiona. Pozostała tylko i wyłącznie kwestia sukcesji. 

Otóż, z nieskrywaną radością chciałbym poinformować,  że duża część uwagi, która dotąd była poświęcona wyłącznie sprawom HSRowym zostanie przekierowana w kierunku mojej, powiększającej się rodziny. Jako, że czekają mnie teraz rozsławione na cały świat nocne wycieczki po ogórki kiszone i śmietanę to nie będę w stanie zagwarantować wam mojej obecności i dyspozycyjności. 

Jestem jednak bardzo szczęśliwy móc pozostawić dalszy los HSRu w rękach ludzi wymienionych parę akapitów wyżej. Chciałbym podziękować więc wszystkim za ten niesamowicie rozwijający czas jaki mogłem spędzić pracując w grupie trzymającej władzę w klanie. Myślę, że te doświadczenia będzie można wpisać zarówno do CV jak i w karcie diagnozy choroby psychicznej. Zobaczymy co będzie szybciej potrzebne.

Obecnie klan znajduje się w bardzo dobrym stanie. Stanowimy nieustannie rozwijającą się społeczność ludzi, których łączy wspólna pasja i którzy w Squad szukają czegoś więcej. Jestem pewien, że wraz z rozwojem samej gry będzie nas więcej, będziemy grali lepsze mecze, na ciekawych i wielkich mapach, przeciwko wymagającym przeciwnikom. Aczkolwiek jest to już coś, co mi osobiście przyjdzie obserwować z perspektywy osoby o losie której decydują inni. Ja zostaję tylko człowiekiem od robienia przelewów za serwer.

Nowej, odmłodzonej grupie trzymającej władzę życzę dużo dobrych pomysłów, cierpliwości w dążeniu do celu oraz zapamiętania tego, że tak naprawdę, w głębi serca to jesteśmy tylko grupą chłopaków grających w grę. 

Popo out.

[Obrazek: giphy.gif]
Odpowiedz
Wzruszyłem się.
Ku chwale HSR!
Odpowiedz
Faux oficerem xD tzn. dobry wybór Big Grin
Gratulacje dla reszty
Odpowiedz
Gratulacje dla wszystkich odznaczonych. Świetne podsumowanie, pięknie ubrane w słowa. Co do organizacji meczy to domyślałem się że sporo roboty w to wkładacie, i nie myliłem się Smile

Popo mam nadzieję, że mimo wszystko będziesz wpadać na mecze Big Grin Sam mam już rocznego robala w domu więc widzisz jak to u mnie z obecnością często bywa (lub nie bywa Tongue). Da się pogodzić obowiązki z graniem, ale na takie zaangażowanie jak wcześniej to raczej ciężko liczyć (zwłaszcza organizacje, zarządzanie itp). Nie wiem czy to pierwsze czy kolejne, ale pocieszę Cię że przez pierwsze ~3 miesiące można grać Big Grin Potem to jedynie po nocach Big Grin

Tak czy siak, powodzenia na nowej drodze Smile
Odpowiedz
Gratulacje dla wszystkich odznaczonych w szczególności dla Tripple'a, Eversa, Fauxa oraz dla pijanego mistrza.

[Obrazek: tZwgnmJ.png][Obrazek: CO3Zl5o.png]
Odpowiedz
Gratulacje Wszystkim odznak i awansów.

Ku chwale HSR.

====================

Co do Ciebie POPO.

http://gifs.gifme.io/i/1c250129ae.gif

PS: I najszczersze gratulacje Big Grin
Odpowiedz
Bardzo dziękuję za takie wyróżnienie Smile
Gratuluje wszystkim Husarzą, nie tylko tym wymienionym wyżej, jest progresja, jest się czym chwailić!
Popo powodzenia w tym nowo rozpoczynającym się etapie życia! ^^
Nie zapomnij o nas!
[Obrazek: PaJ4UbT.png]
Odpowiedz
Dziękuję Wam wszystkim...

(05-11-2017, 10:14 PM)AdRain napisał(a): Gratulacje dla wszystkich odznaczonych w szczególności dla Tripple'a, Eversa, Fauxa oraz dla pijanego mistrza.

...i Tobie AdRain XD
Odpowiedz
Ja również dziękuje za wyróżnienie i gratuluje wszystkim innym. Ładnie opisana sekcja taktyczna leci taki mały lajk ode mnie Big Grin
Odpowiedz
Nie pozostaje nam nic innego jak nie wpaść po drugiej setce pod stół...
[Obrazek: iHrOcoV.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości